بادام 

نمایش 1 - 14 از 14 محصول
نمایش 1 - 14 از 14 محصول

خرید بادام

میوه ی بادام نوعی آجیل است که دارای انواع مختلف زمینی و درختی است. نوع درختی آن نیز به دو نوع هندی و بادام درختی تقسیم می شود. هنگام خرید بادام با سه بادام درختی، بادام زمینی و بادام هندی در سبد خشکبار فروشگاه ها مواجه می شوید که علاوه بر طعم های متفاوتی که دارد، قیمت های آنها نیز با یکدیگر متفاوت می باشد.

لازم به ذکر است، بادام درختی با توجه به نوع نهال و منطقه ای که کشت می شود انواع مختلفی دارد. بادام هندی نیز با توجه به نژاد درخت و کشوری که کشت می شود، در بازار توسط متخصصان قابل شناخت است. بادام زمینی نیز یک نوع ریشه است که در زمین کشت می شود و آن نیز با توجه به نژادش دارای خواص مختلف، مرغوبیت و قیمت متفاوت می باشد.

انواع بادام

می توانید هنگام خرید بادام، محصول مد نظر خود را در میان انواع بادام مامایی، سنگی و پوست کاغذی که از معروف ترین انواع بادام درختی است انتخاب بفرمایید.

هنگام خرید بادام هندی، با انواع بادام از لحاظ اندازه مواجه خواهید بود که با توجه به کشوری که در آن کشت شده اندازه  آن متفاوت می شود، این میوه یا مغز، در آسیای شرقی کشت می شود. خاستگاه اصلی آن هندوستان بوده و کشورهای تایلند و تایوان، نیاز بازار را بیش از سایر کشورها تامین می کنند.

تفاوت بادام زمینی بیشتر در زمینه اندازه، طعم  و میزان روغن در آن مشاهده می شود. به طور کلی خواص غذایی انواع آجیل در قیمت آن تاثیر گذار می باشد.

خواص بادام

از جمله خواص بادام درختی می توان به تنظیم و کاهش فشار خون ،قند خون و کلسترول اشاره کرد. با مصرف بادام می توانید از بروز بیماریهای قلبی و عروقی جلوگیری کنید.

بادام هندی یکی از پرطرفدارترین آجیل هاست که علاوه بر طعم آن علت این امر را می توان به خاطر خواص شناخته شده این مغز دانست. این بادام انرژی بسیاری داشته و اصلا کلسترول ندارد. سرشار از آنتی اکسیدان بوده و به دلیل دارا بودن چربی های مفید، برای قلب و عروق بسیار مناسب می باشد.

در مورد خواص موجود در بادام زمینی باید بدانید، یکی از غنی ترین منابع بیوتین است. این ویتامین برای بدن و پوست و مو و اعصاب بسیار ضروری است. و با مصرف بادام زمینی می توانید به صورت طبیعی آن را برای بدن خود تامین نمایید.

قیمت بادام

هنگام خرید بادام ، قیمت انواع آن با توجه به سال کشت، تازه یا کهنه بودن ، طعم ، یکدستی ، درشتی یا ریزی تعیین می شود.

ویژگی های بادام با کیفیت

برای تعیین کیفیت بادام باید به طعم آن دقت کرد. اگر بادام طعم و بوی تازگی نداشته باشد، این بادام جز بادام های مرغوب دسته بندی نمی شود. هنگام خرید بادام به این موضوع دقت داشته باشید که به فروشگاهی مراجعه کنید که خرید و فروش آن زیاد است و یک فروشگاه معتبر برای ارائه انواع آجیل باشد.

برخی از فروشگاه ها روش هایی می دانند که به وسیله آن آجیل یا بادام کهنه را با رفع بو و طعم کهنگی به جای بادام تازه به فروش می رسانند. خرید بادام یک کار تخصصی نیست ولی برای خرید آن باید دقت نمود.

راهنمای خرید بادام

برای خرید بادام زمینی، به مانده نبودن آن بسیار دقت کنید. زیرا برخی از انواع آن را اگر کهنه باشد، نخواهید توانست میل کنید و باعث گرفتگی گلو نیز می گردد.

بادام هندی بهتر است نرم  و ترد باشد و خرید خام آن به کسانی که دارای مشکلات فشار خون و کلسترول می باشد توصیه می شود. بادام درختی نیز در دو نوع شیرین و تلخ وجود دارد. می توانید هنگام خرید بادام آن را بچشید تا متوجه این موضوع گردید.

واتساپ پشتیبانی
سبد خرید

هیچ محصولی وجود ندارد

محاسبه می شود حمل و نقل
0 تومان مجموع
بستن
دسته بندی