نخودچی 

نمایش 1 - 2 از 2 محصول
نمایش 1 - 2 از 2 محصول

خرید نخودچی

یکی از اقلام قدیمی آجیل که از دیرباز مورد استفاده همگان بوده است، نخودچی و کشمش می باشد. خرید نخودچی به تنهایی کمتر مرسوم بوده و این آجیل خوشمزه به صورت نخودچی و کشمش خریداری می شود. شاید ندانید نخودچی چگونه بدست می آید. لازم به ذکر است، نخودچی از دسته مغزها یا دانه ها نیست و در دسته حبوبات قرار می گیرد. و کشمش از دسته میوه های خشک می باشد.

در خرید نخودچی با انواع خام و شور آن مواجه هستید.نخود را خیس کرده و نخود های ریز را از پوست آن جدا کرده و آن را تفت می دهند. اگر بخواهند آن را طعم دار کنند به آن نمک یا شکر یا هر طعم دیگر را اضافه می کنند.

انواع نخودچی

نخودچی انواع و اقسام نداشته و در خرید نخودچی می توانید به درشت یا ریز بودن آن دقت نمایید. مورد دیگر که می توانید هنگام خرید به آن دقت کنید، تازه بودن آن و طعم آن می باشد. از طرفی با توجه به نوع نخودی که از آن نخودچی تهیه می شود، باید به سفت یا نرم بودن آن یا مرغوب بودن نخود دقت کنید.

خواص نخودچی

چون نخودچی از نخود به دست می آید، این فرآورده دارای خواص این نوع از حبوبات می باشد. نخود یا نخودچی بسیار مقوی است و سرشار از فیبر می باشد. با مصرف نخودچی شما تا ساعت ها می توانید سیر باشید و خرید نخودچی و مصرف آن به کسانی که می خواهند کاهش وزن داشته باشند توصیه می شود. از دیگر موارد مشهور و پر تقاضا که از نخودچی درست می شود، شیرینی نخودچی می باشد.

نخودچی منبعی غنی از پروتئین است که سرشار از آنتی اکسیدان هم می باشد.

نخودچی آهن بسیاری دارد که مصرف آن به کسانی که شیر می دهند توصیه می شود. باعث کنترل قند خون شده و به کسانی که دارای بیماری دیابت می باشند توصیه می گردد.

نخودچی را با کشمش مصرف می کنند و این دو طعم بسیار لذیذی را ایجاد می کنند و به عنوان عصرانه یا اغذیه به کودکان، دانش آموزان، ورزشکاران و بزرگسالان توصیه می گردد.

قیمت نخودچی

قیمت نخودچی تاثیر پذیر از قیمت نخود است. از طرفی چون محصولی فرآوری شده است در قیمت آن نوع نخود، نرم یا سفت بودن آن، تازه یا کهنه بودن آن، ترد و خوشمزه بودن آن و اندازه آن ( درشت یا ریز بودنش) تاثیر می گذارد. از طرفی قیمت نخودچی با آجیل نخودچی کشمش که با خرید کشمش همراه است، متفاوت است.

ویژگی های نخودچی با کیفیت

هنگام خرید کمی از آن را مصرف کنید. اگر طعم کهنگی نداشته باشد، می توانید آن را به عنوان نخودچی تازه خریداری کنید. گونی یا مخزن نخودچی را بررسی کنید که حشره نداشته باشد.

راهنمای خرید نخودچی

خرید نخودچی به دو صورت حضوری یا اینترنتی انجام می شود. خرید آن را از فروشگاه معتبر انجام دهید. از فروشگاهی خرید خود را انجام دهید که فروش زیاد داشته باشد. تازه بودن آجیل بسیار امر مهمی است. برندهای معتبر هرگز اعتبار خود را با سود بیشتر معاوضه نکرده و با خرید محصول از آنها از لحاظ کیفیت دچار پشیمانی نخواهید شد.

واتساپ پشتیبانی
سبد خرید

هیچ محصولی وجود ندارد

محاسبه می شود حمل و نقل
0 تومان مجموع
بستن
دسته بندی