پسته ها 

نمایش 1 - 14 از 14 محصول
نمایش 1 - 14 از 14 محصول

خرید پسته

در هنگام خرید آجیل، در خرید پسته یا خرید فندق که فرآورده هایی با قیمت بالا هستند باید با چشم باز و با اطلاعات لازم اقدام نمایید. به طور کلی در بازار خشکبار، انواع پسته ی خام، پسته درجه یک خندان، پسته آب خندان و پسته قرصی موجود است که ممکن است در صورتی که از فروشگاه غیر معتبر خرید خود را انجام دهید، قیمت بالایی بپردازید اما پسته آب خندان یا قرصی که بی کیفیت است را خریداری نمایید.

خرید پسته با بررسی طعم و ظاهر صورت می گیرد که ممکن است با برخی از ترفندهای صاحبان فروشگاه متوجه کیفیت واقعی محصولات نشوید.

برخی از پسته ها، توسط فروشندگان، در یخ گذاشته شده و سپس تحت دمای بالا قرار می گیرند. در اثر این شوک، پوست پسته شکسته و خندان می شود. این پسته ها دارای مغز ریز هستند که اگر آنها را کنار گوشتان تکان دهید، متوجه جابجا شدن مغز ریز پسته در غلاف آن می شوید، این پسته آب خندان است

البته که برای رفع این نقیصه، آن را با آب نمک و نشاسته تفت می دهند تا مغز به پوسته بچسبد و شما متوجه تکان خوردن آن نشوید. در هنگام خرید پسته مراقب باشید، پسته آب خندان را به جای پسته خندان درجه یک نخرید.

مورد دیگر پسته قرصی است که در گونی پسته می گذارند تا بوی ماندگی پسته را بگیرد و آن را با نمک و جوهر لیمو طعم دار می کنند تا خریدار برای خرید پسته دچار شک نشود.

انواع پسته

پسته از جهتی در بازار به دو دسته خام و شور تقسیم می شود. پسته خام خواص طبیعی بیشتری نسبت به پسته تفت داده شده دارد. سلامت قلب و عروق، خونسازی، و سلامت پوست و مو از جمله خواص پسته خام است.

اما پسته تفت داده شده مدت بیشتری می ماند و از لحاظ طعم دیرتر کهنگی به خود می گیرد و در آجیل به صورت شور استفاده می شود.

خواص پسته

حجم زیادی از انواع مواد مغذی در پسته جمع شده است که در ادامه به این مواد بی نظیر اشاره می گردد. انواع کربوهیدرات ها، انواع ویتامین ها نظیر، K , A , B6 در آن وجود دارد. پروتئین، فیبر، مس ،روی ، اسید آمینه و آهن و پتاسیم در آن وجود داشته و خرید پسته برای مصرف روزانه به تمامی سنین توصیه می شود.

قیمت پسته

پسته رفسنجان از جمله گران ترین و البته محبوب ترین پسته های بازار است. هر کس در هر کجا با امکان خرید اینترنتی،  می توانند خرید خود را از این نوع پسته از بهترین فروشگاه های کشور بدون واسطه انجام دهند. خرید از فروشگاه های معتبر امکان تقلب برخی از افراد را به حداقل می رساند.

 ویژگی های پسته با کیفیت

در خرید پسته یا به طور کلی بررسی هر نوع آجیل، باید در درجه اول طعم و تازگی آن مورد بررسی قرار گیرد. خاک غنی، اقلیمی که درخت در آن رشد می یابد، عدم برداشت زود هنگام محصول، نداشتن آفت، اندازه آن از جمله مواردی است که در درجه بندی کیفی پسته بررسی می گیرد.

راهنمای خرید پسته

تمام موارد لازم برای خرید پسته در بالا ذکر شد، اما لازم است به یکدست بودن پسته در بسته ای که ارائه می شود نیز دقت کنید. اگر پسته را به صورت فله ای خریداری می کنید، بهتر است زیر و روی بسته را به خوبی بازرسی کنید. و مراقب باشید پسته ی کهنه و تازه را با هم به شما ارائه ندهند.

سبد خرید

هیچ محصولی وجود ندارد

محاسبه می شود حمل و نقل
0 تومان مجموع
بستن