گردو 

نمایش 1 - 1 از 1 محصول
نمایش 1 - 1 از 1 محصول

خرید گردو

اگر قصد خرید گردو بعنوان یک آجیل دارید، بهتر است به مواردی توجه داشته باشید تا بتوانید خریدی خوب و مطبوع داشته باشید. خرید گردو با کیفیت باعث می شود بتوانید روزهای بیشتری آن را نگه دارید و نگران کهنه شدن آن نشوید. به طور کلی بهتر است بعد از خرید آجیل یا گردو آن را در فریزر نگهداری نمایید.

خرید گردوی تازه از جمله مهمترین فاکتوری است که باید به آن دقت داشته باشید. مورد دیگر سالم بودن گردو است که نباید کرم زدگی یا سوراخ هایی در پوست یا مغز خود داشته باشد.

گردو هنگام خرید از لحاظ سایز، درشتی یا ریزی مورد توجه قرار می گیرد. برخی از گردو های ریز هستند که دارای مغز سالم و درشت و یکدست هستند.برخی دیگر اندازه بزرگی داشته اما مغز کوچک و گاهی پوک دارند. با خرید گردو از فروشگاه معتبر می توانید از محصولی خریداری کنید که در نهایت مغز بیشتری بدست بیاورید.

اما همچنان مهم ترین موضوع، طعم و تازگی گردو است که باید به آن دقت ویژه ای شود. زیرا اگر گردو تازه نباشد بعد از خوردن چند دانه از آن دهانتان زخم شده و اجازه نمی دهد آن را با لذت مصرف نمایید.

انواع گردو

انواع گردو را از طریق نهالی که کشت می شود، تعیین می کنند. با توجه به جایی که گردو کاشته می شود و نوع نهالی که کشت می شود خواص گردو مشخص می گردد. به طور کلی، گردو با نام های گردو کانادایی، فرانسوی، اسرائیلی، گردو تویسرکان و چندلر در بازار موجود می باشد که هنگام خرید گردو با انواع آن مواجه می گردید.

لازم است بدانید بهترین گردوی دنیا، گردوی ایران است. زیرا هیچ کدام از آنها چربی گردوی ایرانی را ندارند. شاید گردوهای خارجی از لحاظ ظاهری یکدست باشند، اما طعم گردوی ایران را ندارند.

 خواص گردو

از جمله خواص گردو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گردو دارای ویتامین B و E می باشد، به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی شناخته می شود و برای پوست و مو بسیار مناسب می باشد.
  • گردو دارای مواد مغذی و معدنی بسیاری است که فیبر، پروتئین، فسفر، منگنز و پتاسیم از جمله این مواد می باشند. به همین دلیل مصرف گردو برای سلامت جنین، به خانم های  باردار توصیه می شود.
  • گردو اسید چرب بالایی دارد و امگا 3 موجود در آن به تقویت حافظه و تمرکز کمک می کند.
  • گردو به دلیل مقوی بودن آن و کالری بالایی که دارد به افرادی توصیه می شود که قصد کاهش وزن دارند.
  • چربی زیادی دارد که باعث دفع سموم از کبد می شود.

قیمت گردو

گردو در قیمت های متنوع در بازار موجود است. در درجه اول ایرانی یا خارجی بودن گردو در قیمت آن هنگام خرید گردو تاثیر می گذارد. گردوی ایرانی از آنجا که طعم بسیار مناسبی دارد، چربی بالایی نیز دارد، برای مصرف انتخاب می شود.

تازگی یا کهنگی، درشت بودن یا ریز بودن گردو، امسالی یا پارسالی بودن گردو، نیز هنگام خرید گردو در قیمت آن تاثیر می گذارد.

ویژگی های گردو با کیفیت

طعم مناسب و چربی گردو، از جمله ویژگی های یک گردوی با کیفیت است. گردوی ایرانی نیز خود یک برند و نوع گردوی شناخته شده است. هنگام خرید گردو می توانید از نژاد ایرانی به عنوان گردو با کیفیت خریداری نمایید.

گردوی پوست کاغذی نیز طرفدارانی دارد، که بیشتر صادر می شود و کمتر در اختیار همگان قرار دارد. پوست گردو نباید زیاد کلفت باشد. خرید گردو با مغز درشت، طعم خوب و پوستی نازک که با شکسته شدن آن باعث خرد شدن مغز نشود، توصیه می شود.

راهنمای خرید گردو

گردوی ایرانی و گردوی خارجی را با رنگ پوست آن می توانید بشناسید، گردوی ایرانی خشک دارای پوستی تیره است و گردوی خارجی دارای پوست مایل به نارنجی می باشد. خرید گردوی تازه از هر نوع باید در درجه اول اهمیت قرار گیرد.

گردوهای خارجی از نظر ظاهری یک اندازه و یکدست هستند در حالی که گردوی ایرانی با توجه به نژادش اندازه اش مشخص می شود.

طرز نگهداری گردو

گردو به دو روش زیر نگهداری می شود:

طرز نگهداری گردو با پوست خشک

اگر دنبال بهترین روش  برای نگهداری از گردو هستید میتوانید در مکانی خشک  و جدا از رطوبت گردو را خشک کنید. دقت کنید که مکان نم دار نباشد. همچنین یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که روغن گردو از آن جدا نشود.

جای تاریک و بدون آفتاب یک مکان مناسب برای خشک کردن گردو است. استفاده از این روش باعث می شود که گردو یک سال تازه بماند و طعم آن تغییر نکند. نگهداری گردو در کیسه یا گونی که در آن هوا جریان ندارد باعث تغییر رنگ گردو میشود.

 نگهداری از گردو با پوست خیس

اگر شما در مناطق شمالی ساکن هستید برای نگهداری گردو می توانید آن را مغز کنید و در یخچال نگهداری کنید.  پیشنهاد می شود هنگام خرید گردو، خشک شده این محصول را انتخاب کنید. ممکن است شما بخواهید برای مدتی گردو را با پوست خیس نگهداری کنید برای اینکار می توانید از فریزر یخچال استفاده کنید. اما نه برای زمان طولانی چون باعث میشود طعم و رنگ آن تغییر کند.

واتساپ پشتیبانی
سبد خرید

هیچ محصولی وجود ندارد

محاسبه می شود حمل و نقل
0 تومان مجموع
بستن
دسته بندی