تنقلات 

در هر صفحه
نمایش 1 - 16 از 196 محصول
نمایش 1 - 16 از 196 محصول

تنقلات، میان وعده های خوشمزه ای هستند که نوع سالم ﺁن ها برای بدن انسان بسیار مفید می باشد. از مهم ترین ویژگی های این میان وعده های خوشمزه این است که بسیار متنوع می باشند که از جمله ی آن ها می توان به انواع نقل و نبات ها، پاپ کورن، شیرینی و شکلات و ... اشاره نمود.

همان طور که می دانید امروزه استفاده از این میان وعده خوشمزه از قبل بیشتر شده چرا که هم تنوع بسیار زیادی دارند و تمام افراد را در هر گروه سنی از پیر و جوان و زن و مرد جذب خود می کنند و هم در انواع رژیم غذایی از آن استفاده می شود.

دلیل استفاده در رژیم غذایی این است که یکی از مهم ترین ویژگی ها و قابلیت های این میان وعده ی خوشمزه این است که از اشتهای کاذب جلوگیری می نماید. به همین دلیل مصرف آن سبب می شود که افراد در خوردن میان وعده ی اصلی اسراف نکنند و در میان وعده ی اصلی خود غذای کمتری مصرف کنند.

در نتیجه مصرف این میان وعده مانع از پرخوری و اضافه وزن افراد می شود. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که این میان وعده به دو نوع سالم و غیر سالم تقسیم می شود که نوع سالم آن از ارزش غذایی بالایی برخوردار است و عموما به افراد، خوردن این نوع میان وعده ها توصیه می شود.

همچنین این خوراکی خوشمزه، بسیاری از ویتامین های بدن و دیگر چربی های غیر اشباع که بدن به آن ها نیاز دارد را تامین می نماید. این قابلیت ها و ویژگی های تنقلات، اهمیت و مفید بودن آن را نشان می دهد و این اهمیت که حتما باید در سبد غذایی موجود باشد را نشان می دهد.

اهمیت این خوراکی های خوشمزه سبب شد که ما موضوع این مطلب خود را به انواع آن اختصاص دهیم و راه های خرید آن را توضیح دهیم و انواع مفید آن اعم از آجیل ها و دانه ها و مغزها و سبزیجات و ... را معرفی نماییم.

خرید تنقلات

حال که با اهمیت و ارزش غذایی انواع تنقلات آشنا شدید، دریافتید که برای داشتن یک تغذیه ی سالم، مصرف این میان وعده ها برای زندگی و سلامت بشر بسیار حائز اهمیت است. البته بسیاری از افراد از این موضوع بی اطلاع هستند و مصرف این وعده ی غذایی را نادیده می گیرند.

در صورتی که مصرف این وعده ی غذایی که شامل انواع دانه ها و مغزها و صیفی جات و سبزیجات و آجیل ها است از مهم ترین وعده های غذایی محسوب می شوند. مصرف این وعده ی غذایی از نوع سالم نه تنها باعث می شود انسان کمتر غذا بخورد بلکه انرژی لازم برای انجام کارهای روزانه را داشته باشد.

علاوه بر این، خوردن این مواد غذایی از نظر پزشکی بسیار توصیه می شود خصوصا برای افرادی که دچار بیماری های گوارشی هستند و باید وعده های غذایی را در حجم و مقدار کمتر و تعداد دفعات بیشتر مصرف کنند. از این رو از آنجایی که این نوع مواد غذایی هم برای دستگاه گوارشی و سلامت انسان بسیار مفید است و هم سبب جلوگیری از غذا خوردن زیاد می شود لذا خرید تنقلات امروزه در بین افراد بسیار رایج شده است.

به دلیل شایع شدن مصرف این نوع مواد غذایی بهتر است در خرید تنقلات برخی نکات مهم را در نظر بگیرید این نکات عبارتند از:

سلامت تنقلات

یکی از مهم ترین نکات در حین خرید این محصول این است که ترجیحا این نوع مواد غذایی فاقد مواد افزودنی و ادویه باشند. چرا که این نوع تنقلات سبب افزایش میان وعده ها می شوند و وجود سلامتی مهم ترین فاکتور هر نوع وعده ی غذایی می باشد.

دیگر نکته ای که در حین خرید این نوع مواد غذایی باید به آن توجه کنید سبک بودن تنقلات است تا هضم این نوع مواد غذایی راحت تر باشد. همچنین این سبک بودن سبب می شود که فرد با خوردن آن بیش از حد سیر نشود و بتواند وعده ی غذایی اصلی خود را هم بخورد.

علاوه بر این، این نوع مواد غذایی باید به گونه ای باشند که جلوی افزایش وزن و چاق شدن فرد را نگیرند و سبب ایجاد انواع بیماری ها مثل کبد چرب در بدن افراد نشوند.

البته علاوه بر موارد ذکر شده در زمان خرید این محصولات باید به نکات دیگری هم توجه کنید که یکی از مهم ترین آن ها توجه به نیاز بدن است و باید بدانید که بدنتان به چه چیزی نیاز دارد به فیبر یا ویتامین یا پروتئین و یا مواد دیگر.

به عنوان مثل میوه خشک ، یکی از تنقلات و میان وعده های معروف است. این محصول می تواند به راحتی ویتامین بدن را تامین کند. لذا در زمان خرید این محصول باید توجه کنید که آیا بدن شما به ویتامین نیاز دارد یا خیر. در واقع خرید این نوع محصولات باید هدفمند باشد.

شکلات تلخ

راهنمای خرید تنقلات

در هنگام خرید تنقلات باید دقت داشته باشید که آنها اصل باشند و کیفیت خوبی داشته باشند تا به سلامتی شما صدمه نزنند. 

تنقلات باید از برندهای خوب باشند تا مطمئن باشید که مواد استفاده شده در آن برای بدن مضر نیستند. دقت کنید که تنقلاتی را بخرید که جزو تنقلات مفید باشند زیرا بسیاری از کودکان و حتی بزرگسالان فریب خوشمزه بودن آن را می خورند.

نحوه نگهداری تنقلات

برای حفظ تنقلات باید به نکات زیادی توجه کرد:

نحوه نگهداری شکلات

شکلاتهای شیری را تا یکسال می توان نگهداری کرد، این میزان برای شکلات های تلخ تا دو سال است. شکلات بین 18 تا 21 درجه فارنهایت باید حفظ شود و از نور مستقیم خورشید دور باشد. باید شکلات را از رطوبت حفظ کرد.

وقتی شکلات را می خواهید در یخچال نگهداری کنید، دقت کنید که حتما آن را در یک ظرف ضدآب بسته بندی کنید.اگر مستقیما شکلات را از فریزر بردارید و به دمای اتاق ببرید، ظاهر و بافت آن عوض می شود.

قبل از خوردن شکلات سرد، بگذارید تا به دمای اتاق برسد زیرا شکلات سرد بخوبی ذوب نمی شود و طعم آن پخش نمی شود.

نحوه نگهداری سوهان

برای نگهداری سوهان باید توجه کرد که درب جعبه نگهدارنده آن باید بسته باشد تا از نفوذ هوا به داخل آن کاملا جلوگیری به عمل بیاید. سوهان در یک دمای خشک و معمولی تا چندین ماه قابل نگهداری است.

از دیگر نکاتی که بهتر است درباره نگهداری سوهان رعایت کنیم اینها هستند:

  • نباید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد.
  • جعبه نگهدارنده آن را بهتر است درون یک کیسه پلاستیکی قرار دهیم.
  • یکی از بهترین روش های نگهداری سوهان این است که آن را در فریزر نگهداری کنیم.

نحوه نگهداری گز

گز باید دور از نور خورشید و گرما قرار داشته باشد. گز را می توان تا 4 ماه استفاده کرد و اگر بخواهیم آن را بیشتر نگهداری کنیم، باید در یخچال یا فریزر قرار دهیم.

اگر گز را مستقیما از فریزر بیرون می آورید، دو ساعت در دمای اتاق قرار دهید و بعد مصرف کنید. حتما برای نگهداری گز آن را در ظروف دردار قرار دهید.

 

سوالات متداول:

  • تنقلات چیست؟

تنقلات، میان وعده های خوشمزه ای هستند که نوع سالم ﺁن ها برای بدن انسان بسیار مفید می باشد. از مهم ترین ویژگی های این میان وعده های خوشمزه این است که بسیار متنوع می باشند که از جمله ی آن ها می توان به انواع نقل و نبات ها، پاپ کورن، شیرینی و شکلات و ... اشاره نمود.

  • مهمترین نکته برای خرید تنقلات چیست؟

یکی از مهم ترین نکات در حین خرید این محصول این است که ترجیحا این نوع مواد غذایی فاقد مواد افزودنی و ادویه باشند. چرا که این نوع تنقلات سبب افزایش میان وعده ها می شوند و وجود سلامتی مهم ترین فاکتور هر نوع وعده ی غذایی می باشد.

  • اهمیت مصرف تنقلات چیست؟

در  صورتی که مصرف این وعده ی غذایی که شامل انواع دانه ها و مغزها و صیفی جات و سبزیجات و آجیل ها است از مهم ترین وعده های غذایی محسوب می شوند. مصرف این وعده ی غذایی از نوع سالم نه تنها باعث می شود انسان کمتر غذا بخورد بلکه انرژی لازم برای انجام کارهای روزانه را داشته باشد.

واتساپ پشتیبانی
سبد خرید

هیچ محصولی وجود ندارد

محاسبه می شود حمل و نقل
0 تومان مجموع
بستن
دسته بندی