نبات ها 

نمایش 1 - 9 از 9 محصول
نمایش 1 - 9 از 9 محصول

خرید نبات

خرید نبات معمولا یکی از خریدهای روزمره برای خانه محسوب می شود. نبات از تنقلات شیرین و بسیار دوست داشتنی برای مردم است که از انواع مختلفی برخوردار است. نبات را بیشتر به عنوان شیرین کننده و در کنار چای استفاده می کنند. 

انواع نبات  

انواع مختلف نبات عبارتند از:

  • نبات شاخه
  • نبات دندانه
  • نبات چوبی
  • نبات پودری و یا خاکه نبات
  • نبات مایع
  • نبات تخته

نبات شاخه یا همان شاخنه نبات از قدمت بیشتری به نسبت دیگر نبات ها برخوردار است و معمولا از نبات های پرکاربرد به شمار می رود.

خواص نبات 

نبات طبع گرمی دارد و مصرف آن برای درمان افرادی که مزاج آن ها سرد است، پیشنهاد می شود. برخلاف آبنبات ها، نبات از خاصیت ملین و ضد نفخ برخوردار است و به رفع اسهال کمک می کند. البته بهبود دهنده سرفه هم می باشد.

قیمت نبات 

قیمت نبات با توجه به کیفیت و مرغوبیت آن تعیین می گردد. از آنجایی که نبات انواع مختلفی دارد، هر کدام از آن ها با قیمت های مختلفی به بازار عرضه می شوند. با توجه به بی ضرر بودن مصرف نبات، می توانید شاهد گستردگی استفاده از آن ها در بین مردم باشید.

معمولا قیمت نبات بسته بندی شده به نسبت محصولی که بسته بندی ندارد، بیشتر است. در کنار کیفیت، طعم و خواص موجود در نبات  در تشخیص قیمت موثر است.

ویژگی های نبات با کیفیت

یکی از مشخصه های نبات با کیفیت، رنگ سفید یا ارغوانی آن می باشد و طعم شیرینی که دارد. نبات با کیفیت باید قطر کمی داشته باشد. نبات باید ظاهری شفاف داشته باشد و بدون جوهر قند باشد. از ویژگی های مهم نبات با کیفیت می توان به شفافیت بلور آن اشاره کرد.

راهنمای خرید نبات

چنانچه قصد خرید نبات را دارید، و قصد رفتن سراغ نبات از نوع نی دار آن را دارید، بهتر است جنس چوبی آن را انتخاب کنید، زیرا نی های پلاستیکی معمولا بهداشتی نمی باشند.

اگر هم بهداشتی باشند، شما قادر به تشخیص آن نخواهید بود. در هنگام خرید نبات، به تاریخ تولید و انقضای این محصولات مانند دیگر محصولات باید دقت زیادی به خرج دهید.

تا جایی که امکان دارد از خرید آن ها به صورت فله بپرهیزید. آن ها را با انبار کردن و عدم رعایت بهداشت، عرضه می کنند و در اختیار مردم قرار می دهند. به طور کلی خرید نبات اصلا کار سختی نیست و به راحتی قابل دسترسی می باشد.

واتساپ پشتیبانی
سبد خرید

هیچ محصولی وجود ندارد

محاسبه می شود حمل و نقل
0 تومان مجموع
بستن
دسته بندی