گز 

نمایش 1 - 11 از 11 محصول
نمایش 1 - 11 از 11 محصول

خرید گز

خرید گز به عنوان یکی از تنقلات شیرین و سنتی ایران که آن را به عنوان سوغات اصلی اصفهان می شناسند، طرفداران زیادی دارد. البته تولید آن را در شهرهای دیگری نظیر یزد، کرمان، همدان، فارس و چهار محال بختیاری شاهد هستیم.

انواع گز

انواع گز عبارتند از:

  • گز شکلاتی
  • گز انگشت پیچ
  • گز آردی: گز آردی از محصولاتی به شمار می رود که به دلیل محبوبیت، بیشتر از محصولات دیگر تولید می گردد.
  • گز لقمه ای: ترکیبات این نوع گز، ترکیبات اصلی می باشد و به عنوان تنها تفاوت می توان به نوع برش قطعات آن اشاره کرد.
  • گز انگبینی
  • گز بدون قند
  • سوهان گزی
  • گز خرمایی
  • گز کم کالری
  • گز پروبیوتیک

خواص گز

یکی از خواص موثر گز، افزایش انرژی بدن می باشد. به کمک خونی کمک می کند و توانایی افزایش هموگلوبین خون را هم دارد. از آنجایی که گز سرشار از ویتامین ای، سی و ای است، از خاصیت آنتی اکسیدانی هم برخوردار می باشد.

یکی دیگر از خواص گز می توان به تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد که از بیماری های مختلف مخصوصا سرطان جلوگیری می کند.

قیمت گز

قیمت گز به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مشاهده قیمت گز می توانید به کانال های توزیع متفاوتی که در شهرهای متفاوت عرضه می شود، مراجعه کنید. البته نمایندگان شرکت های تولیدی نه تنها پخش کننده گز هستند بلکه از قیمت گز هم مطلع می باشند.

تاجرانی که در زمینه محصولات غذایی فعالیت می کنند، از شرکت های تولیدی می توانند گز مورد نظر خود را تهیه نمایند. قیمت گز به عوامل مختلفی نظیر نوع گز، شرکت تولیدی، کیفیت گز و حجمی که مشتری می خواهد خرید کند، بستگی دارد. چنانچه قصد خرید را دارید، با در نظر گرفتن این موارد اقدام نمایید.

ویژگی های گز با کیفیت

از ویژگی های گز با کیفیت می توان به رنگ و طعم ترد و تازه ای که باید داشته باشد، اشاره کرد. در صورتی که بعد از خرید و باز کردن بسته بندی، با گز چسبنده مواجه شدید، بدانید که کیفیت گز بسیار پایین می باشد.

رطوبت گز باید به اندازه باشد و بیش از حد شیرین نباشد. مغز داخل گز هم باید به حد تعادل مورد استفاده قرار گیرد. بهتر است از خرید محصول به صورت فله ای خودداری کنید، زیرا از تازه بودن آن مطمئن نیستید.

در زمان خرید نگاه کردن به تاریخ انقضا هم ضروری می باشد. البته داشتن بسته بندی مناسب هم از دیگر ویژگی های گز با کیفیت است.

راهنمای خرید گز

راهنمای خرید گز با توجه به برندهای تولید کننده مختلف، متفاوت خواهد بود. از راهنمای خرید گز به موارد زیر اشاره می کنیم:

رطوبت گز

یکی از مواردی که زمان خرید باید به آن توجه کرد، رطوبت گز می باشد.

بسته بندی گز

نحوه بسته بندی گز هم بسیار حائز اهمیت است.یک بسته بندی زیبا و بهداشتی از نکاتی می باشد که نقش تعیین کننده در خرید مشتری و عدم خرید او دارد.

 بسته بندی به عبارتی نشان دهنده محتویات داخل آن می باشد و هرچه بسته بندی شکیل تر باشد و نظر مشتری را جلب کند، با احتمال زیاد از خود محصول هم راضی خواهد بود.

خرید گز و شرایط نگهداری گز

بعد از خرید گز مدت زمان نگهداری بحث مهمی است. این خوراکی باید در محیطی قرار بگیرد که فاسد نشود.  اگر قصد دارید برای مدت طولانی گز را نگهداری کنید میتوانید از یخچال و یا فریزر استفاده کنید.

البته دقت کنید که بسته را داخل کیسه نایلونی  قرار دهید. با این روش  میت وانید تا یکسال این خوراکی را نگهداری کنید. گز باید در جای خنک و دور از نور خورشید نگهداری شود. دمای مناسب برای این خوراکی 20 درجه سانتیگراد است.

شما می توانید قبل از مصرف یک یا دو ساعت گز را از فریزر خارج کرده و در دمای اتاق قرار دهید. در فصل زمستان میتوانید گز را خارج از یخچال و در فضایی که وسایل گرمایشی وجود ندارد نگهداری کنید.

زمان مصرف برای گز معمولی 2 تا 5 ماه و گز های شکلاتی  بین 6 تا 9 ماه است. استفاده از مواد شوینده در کنار این خوراکی باعث فاسد شدن آن می شود.

در درجه اول استفاده از مکان خشک و خنک بسیار مهم است. در گز به دلیل استفاده از سفیده تخم مرغ دمای بالای باعث خراب شدن این خوراکی می شود.

همچنین دمای بسیار پایین نیز باعث سفت شدن آن می شود.  رطوبت و هوای شرجی نیز باعث فاسد شدن و خراب شدن این خوراکی می شود. همچنین استفاده از یک پوشش نایلونی همیشه توصیه می شود. چرا که هم از خشک شدن آن جلوگیری میشود و هم از حمله حشرات حفظ می شود.

واتساپ پشتیبانی
سبد خرید

هیچ محصولی وجود ندارد

محاسبه می شود حمل و نقل
0 تومان مجموع
بستن
دسته بندی