کشمش و مویز 

نمایش 1 - 5 از 5 محصول
نمایش 1 - 5 از 5 محصول

خرید کشمش و خرید مویز به عنوان یکی از پر فروش ترین خشکبار در بازار امروز به شمار می روند و به دلیل خاصیت هایی که دارند، مصرف آن ها به شدت پیشنهاد می شود. می توان گفت همیشه مورد استقبال واقع شده اند. مویز وکشمش ویتامین  و املاح معدنی فراوانی را در خود جای داده اند.

خرید کشمش و مویز

برای خرید مویز و خرید کشمش باید محل تولید آن ها را در نظر بگیرید. دانستن این که مویز و کشمش در کدام یک از کشورها تولید شده است، بسیار مهم می باشد. به عنوان مثال مویزی که در کشور افغانستان تولید می شود، بهترین نوع مویز می باشد.

انواع کشمش و مویز

کشمش چند نوع دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

کشمش آفتاب خشک

نوعی کشمش پلویی محسوب می شود که از کیفیت و طعم بسیار خوبی برخوردار است.

کشمش تیزابی

خشک کردن این نوع کشمش توسط تیزاب صورت می گیرد و نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.

کشمش انگوری

از آنجایی که با دود گوگرد آن را خشک می کنند برای کلیه افراد ضرر دارد، زیرا ترکیبات گوگردی به کلیه ها فشار وارد می کند.

کشمش سایه خشک

ارزش غذایی بالایی دارد و رنگ آن سبز است. مویز انواع ندارد و خود یکی از انواع کشمش ها به شمار می رود. مصرف مویز به صورت ناشتا، بر روی ذهن، حافظه و فهم تاثیر بسیار مثبتی دارد.

خواص کشمش و مویز

از خواص مویز می توان به وجود ویتامین های ای و بی اشاره کرد. همچنین مویز سرشار از پتاسیم، کلسیم و فسفر می باشد. البته مویز اسیدچرب امگا 3 و 6 را هم دارا می باشد. مویز بی دانه و پرگوشت از بهترین و مفید ترین نوع مویز به شمار می رود.

کشمش فیبر فراوانی دارد که باعث شده است به عنوان یک ملین مناسب مورد استفاده قرار گیرد. آهن موجود در کشمش به درمان کمک خونی کمک می کند. همچنین مصرف کشمش میل جنسی را تحریک می کند و به عبارت دیگر باعث تقویت میل جنسی می شود.

قیمت کشمش و مویز

قیمت کشمش درشت از قیمت کشمش ریز گران تر است. اما باید بدانید کیفیت کشمش کوچک ریز بالاتر می باشد. قیمت کشمش با توجه به نوع کیفیتی که دارد، تغییر می کند. همین امر در مورد قیمت مویز هم صدق می کند.

ویژگی های کشمش و مویز با کیفیت

از ویژگی های مهم کشمش و مویز با کیفیت می توان به نرم بودن آن ها اشاره کرد. هرکدام از آن ها که بیش از حد خشک باشد، ممکن است دیگر کیفیت بالا را نداشته باشد. البته موارد دیگری هم برای تشخیص کشمش و مویز با کیفیت از بی کیفیت آن وجود دارد.

راهنمای خرید کشمش و  خرید مویز

زمان خرید مویز و کشمش رعایت یک سری نکات الزامی می باشد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می شود:

شکل ظاهری مویز و اندازه ای که دارد نباید در تصمیم به خرید مویز شما را سردرگم کند. زیرا مویز درشت که ممکن است ظاهری زیبا داشته باشد دلیل بر کیفیت بیشتر آن ها نسبت به مویز ریزتر نمی باشد.

دقت کنید که مویزی که انتخاب می کنید، تازه باشد، زیرا هرچه قدر زمان بگذرد باعث سفت شدن مویز می شود.

در زمان انتخاب کشمش و خرید هم باید آن را به خوبی لمس کنید تا با دانه های ریز که مانند خاکشیر است، برخورد نکنید. این دانه ها نشانه عدم تازگی کشمش ها می باشد. کیفیت کشمش نکته ای دیگری است که با توجه نیاز دارد. کشمش های درشت کیفیت پایین تری به کشمش های ریز دارند.

نگهداری از کشمش

یکی از روش های نگهداری از کشمش استفاده از مکان سرد و خشک و همچنین تاریک است. این محصول مانند خشکبار دیگر نباید در مکان مرطوب نگهداری شود؛ چرا که رطوبت باعث رشد کپک می شود.  برای نگهداری از کشمش میتوانید از کابینت های تاریک و دور از نم استفاده کنید.

اگر قصد دارید برای مدت طولانی از کشمش استفاده کنید می توانید از یخچال استفاده کنید. برای این کار کشمش ها را در ظرف مناسب قرار دهید و تا یکسال زمان نگهداری را افزایش دهید.

نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است قبل از نگهداری توجه کنید که تخم حشرات یا خود حشرات داخل کشمش وجود نداشته باشد.

واتساپ پشتیبانی
سبد خرید

هیچ محصولی وجود ندارد

محاسبه می شود حمل و نقل
0 تومان مجموع
بستن
دسته بندی