کشک و قره قروت 

نمایش 1 - 4 از 4 محصول
نمایش 1 - 4 از 4 محصول

خرید کشک و خرید قره قروت

برای خرید کشک و خرید قره قروت بعنوان نوعی خشکبار باید به موارد متعددی توجه کرد. باید ابتدا انواع آنها را بشناسیم و خواص آنها را بدانیم. همچنین باید در هنگام خرید کشک و خرید قره قروت توجه کنیم تا با کیفیت بالا خریداری کنیم. در ادامه به این موضوعات می پردازیم.

انواع کشک و قره قروت

قروت و کشک یکی از سالم ترین خشکبار محلی بشمار می روند چرا که این محصولات خوشمزه از فرآورده های لبنی محلی مثل ماست و دوغ تولید می شوند. لذا افراد زیادی خواهان خرید کشک و خرید قره قروت می باشند.

خریداران این محصولات باید در زمان خرید کشک و خرید قره قروت به دنبال اطلاعات کاملتری باشند تا با ضمانت، این محصولات را خریداری کنند.

قره قروت ها و کشک ها بر اساس نوع شیر حیوانی که تولید می شوند به انواع مختلفی تقسیم می شوند. از جمله انواع کشک و قره قروت می توان به قره قروت بز، قره قروت گاو، قره قروت تمشکی گوسفندی، شتر و کشک خشک گوسفندی، کشک نرم ریز، کشک نرم گرد، کشک نرم سکه ای و دکمه ای، کشک قره قروت، کشک دورنگ، کشک موسی و کشک نعنایی اشاره نمود.

علاوه بر این انواع کشک و قره قروت بر اساس طعم هم تقسیم بندی می شوند که شامل ترش و شیرین و سفید می باشد.

خواص کشک و قره قروت

با توجه به محلی بودن ماده ی اولیه ی کشک و قروت، اینها از خواص بیشماری برخوردار هستند. از جمله خواص کشک و قره قروت می توان به برطرف کردن سنگ کلیه، برطرف کردن سنگ صفرا، کمک به افزایش هضم غذا، برطرف کردن یبوست، کمک به پایین آمدن چربی خون و تنظیم کننده ی قند خون، تقویت کننده مو و دندان ها و استخوان ها و کمک به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن اشاره نمود. از دیگر خواص کشک و قره قروت این است که می تواند کلسیم بدن را تامین کند و همچنین حرارت معده و کبد را از بین ببرد.

قیمت کشک و قره قروت

مطمئنا بعد از شناخت خواص این تنقلات آگاهی از قیمت کشک و قره قروت دیگر پارامترهای مهم برای افراد در زمان خرید کشک و خرید قره قروت است. کشک و قره قروت را استان ها و شهرهای مختلف تولید می کنند و لذا انواع آن بسیار متفاوت است. طبیعتا قیمت کشک و قره قروت بسته به انواع آن متفاوت است.

ویژگی های کشک و قره قروت باکیفیت

در واقع شناخت ویژگی های کشک و قره قروت سبب می شود که در زمان خرید کشک و خرید قره قروت بتوانید اصل و تقلبی بودن این خشکبار را شناسایی کنید. از ویژگی های قره قروت باکیفیت این است که زمان قرارگیری در بین انگشتان حالت نرمی دارد، چسبندگی و غلظت آن کم است و رنگ قره قروت اصلی روشن است و در برخی مواقع رگه های تیره و روشن دارند.

کشک خشک همان ماست و دوغ غلیظ شده است لذا پروتئین آن از ماست بیشتر است لذا در زمان خرید بهتر است کشک خشک بخرید که از پروتئین بالاتری برخوردار است.

راهنمای خرید کشک و راهنمای خرید قره قروت

در زمان خرید کشک سعی کنید حتی الامکان کشک پاستوریزه بخرید، اگر شک دارید که کشک خریداری شده ناسالم است آن را 20 دقیقه بجوشانید. امروزه انواع کشک در کارخانه ها تولید و به بازار عرضه می شود که برخی از آن ها فاقد مواد افزودنی هستند چرا که خود این خشکبار ترش هستند و برای ماندگاری بیشتر نیازی به اضافه کردن اسید سیتریک ندارند. راهنمای خاصی برای خرید قره قروت وجود ندارد زیرا این مواد برای مدت طولانی سالم می مانند.

واتساپ پشتیبانی
سبد خرید

هیچ محصولی وجود ندارد

محاسبه می شود حمل و نقل
0 تومان مجموع
بستن
دسته بندی